Solo Panele

GLASTIK SOLO

SOLO PANELE Ścienne i Sufitowe

Panele ścienne i sufitowe SOLO to czołowa propozycja wśród produktów firmy Glastik.

Panele Solo to gwarancja wizualnego i akustycznego komfortu zarówno w pomieszczeniach publicznych jak i prywatnych.

Główna przewaga nad konkurencją to poza funkcjonalnością, wysoki poziom estetyki oraz ekskluzywny charakter wnętrz. Ponadto utrzymanie w czystości paneli jest niezwykle proste.

Zapewniamy szeroki wachlarz usług a podczas naszych prac stosujemy najnowsze dostępne na rynku technologie. Dzięki temu możemy efektywnie stosować panele w różnorodnych formach i ustawieniach. W celu uzyskania estetycznego wystroju wnętrz, w każdym pro¬jekcie kładziony jest naciska na osiągnięcie harmonii kolorów i formy, jak również sprostanie wymogom związanym z ochroną środowiska, akustyką oraz ochroną przeciwpożarową. Dodatkowo atutem jest unikalny system profili AluLink, który gwarantuje prosty i bezpieczny montaż.

Naszym celem jest zaspokojenie indywidualnych potrzeb klienta!



DO POBRANIA

PANELE SOLO:

Oferujemy ponad 100 różnych typów wykończenia powierzchni w okleinie naturalnej oraz modyfikowanej a także laminowanej. Możliwość zastosowania krawędzi z litego drewna pozwala dodatkowo uzyskać wrażenie, że element jest w całości wykonany z drewna.

Okleiny naturalne

Będąc materiałem naturalnym, drewno posiada zróżnicowane usłojenie, kolory, a także odcienie. Jest to związane z wiekiem drzewa oraz środowiskiem, w którym występowało. Wymienione cechy stanowią wielki walor fornirów naturalnych, które nigdy nie przedstawiają jednorodnej powierzchni. Najpowszechniejszym sposobem wykończenia powierzchni paneli fornirowanych stanowi lakierowanie bezbarwne. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość bejcowania, pigmentowania lub też olejowania powierzchni.

*wybrane wzory fornirów

Okleiny modyfikowane

Jeżeli zamiarem projektanta jest uzyskanie wnętrza powtarzalnego, proponujemy zastosowanie fornirów modyfikowanych. Ich dobór pozwala uzyskać bardziej jednolity wzór oraz kolor powierzchni, a także większą odporność na zmiany spowodowane działaniem słońca. Panele pokryte fornirem modyfikowanym mogą osiągać maksymalnie długość 2400 mm.

*wybrane wzory fornirów

Panele dostępne są w różnych wymiarach, pełne lub perforowane.

  1. Podstawę paneli może stanowić płyta pilśniowa o średniej gęstości (MDF) o klasie reakcji na ogień B-s1,d0 zgodnie z normą EN 13501-1+A1:2010.
  2. W przypadku zwiększonych wymogów akustycznych i przeciwpożarowych istnieje możliwość stosowania płyty składającej się z mieszanki gipsu oraz włókien celulozowych, bez innych środków wiążących.

Rdzeń paneli jest neutralny pod względem biologii budowlanej a homogeniczna struktura sprawia, iż płyty te są stabilne i wytrzymałe na obciążenia mechaniczne. Wyniki badań potwierdziły, iż panele SOLO uzyskały klasę reakcji na ogień produktu finalnego B-s1, d0.

  • Długości* standardowe: 600, 1200, 2400 mm
  • Długości specjalne: 300 – 3000 *mm
  • Szerokość standardowa: 600 mm
  • Szerokości specjalne: 300 – 1200 mm

*Długość panela odpowiada kierunkowi usłojenia forniru

** Panele pokryte fornirem modyfikowanym mogą być produkowane – w zależności od wybranego rodzaju okleiny – maksymalnie długość od 2400 mm do 2800 mm.

W polskich przepisach palność materiałów budowlanych w oparciu o oznaczenia EUROCLASS określa Dz. U. 2009 nr 56 poz. 461. Panele zostały sklasyfikowane odpowiednio jako panele niezapalne (B-s1,d0).

Powyższe kody EUROCLASS oznaczają:

  • B, – klasa główna
  • s1 – element konstrukcyjny może emitować bardzo ograniczoną ilość gazów ze spalania
  • d0 – płonące krople lub cząstki nie są emitowane z elementu konstrukcyjnego

Możliwość zastosowania krawędzi z litego drewna, zakrywającej brzegi płyty rdzeniowej przed procesem fornirowania powierzchni, pozwala uzyskać wrażenie elementu w całości wykonanego z drewna. Ponadto dodatkowe listewki usztywniają strukturę panela. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość produkcji paneli także na bazie sklejki, płyty wiórowej.

W celu poprawy właściwości akustycznych istnieje opcja zastosowania izolacji w postaci wełny mineralnej oraz wysokiej jakości ognioodpornej flizeliny akustycznej. Dostępna jest w wariantach o różnej grubości, właściwościach akustycznych oraz kolorach.

Powierzchnie produktów mogą być oklejane fornirem naturalnym lub modyfikowanym, laminatem, melaminą lub malowane w wielu kolorach zgodnie z paletą RAL bądź NCS od wersji matowej (stopień połysku 10) do błyszczącej (stopień połysku 50).

Poniżej porównanie właściwości płyt bazowych. Proszę kliknąć w obrazek by przybliżyć dane:

3333

Wymiary Paneli

Powierzchnie produktów mogą być oklejane fornirem naturalnym lub modyfikowanym, laminatem, melaminą lub malowane w wielu kolorach zgodnie z paletą RAL od wersji matowej (stopień połysku 10) do błyszczącej (stopień połysku 50).

Panele dostępne są w różnych wymiarach, pełne lub perforowane. Podstawę paneli może stanowić płyta MDF lub – w przypadku zwiększonych wymogów akustycznych i przeciwpożarowych – płyta składająca się z mieszanki gipsu oraz włókien celulozowych, które zapewniają klasę reakcji na ogień B-s1, d0 zgodnie z normą EN 13501-1.

Wymiary Paneli

A - długość paneli

B - szerokość paneli

System okładzin sufitowych

rys-1

1. System podwieszenia - noniuszowy

2. AluLink Sufitowy

3. Profil CD 60V

4. Panele sufitowe

Wygląd zewnętrzny sufitu nie jest zależny wyłącznie od wybranego wzoru paneli, lecz również od zastosowanego systemu konstrukcji sufitowej . Panele akustyczne Glastik zaliczane są do sufitów modułowych i montuje się je przy użyciu specjalnych profili AluLink, które montuje się do stropu przy pomocy wieszaków noniuszowych. Specjalne profile aluminiowe pozwalają dowolnie kształtować bryłę sufitu, co niemożliwe jest przy tradycyjnych sufitach montowanych na profilach T24.

1. AluLink sufitowy

2. Panel sufitowy

System okładzin ściennych

rys-4

System profili ściennych Glastik przeznaczony jest do szybkiego i precyzyjnego montażu paneli bez widocznych punktów mocowania płyt. Po obwodzie paneli montowane są systemowe profile AluLink. Profile aluminiowe przytwierdzane są do podkonstrukcji wykonanej ze sklejki.

Zastosowana podkonstrukcja umożliwia dowolne wyprowadzanie brył ściany. Odległość między panelami a ścianą może być regulowana w celu zastosowania pustki powietrznej lub okablowania, możliwa odległość lica paneli od ściany: od 60 do 300 mm.

Niewidoczne punkty mocowania paneli.

1. Ściana bazowa

2. Listwa podkonstrukcji

3. Systemowy profil AluLink

4. Panel Solo

Montaż podkonstrukcji na sufitach

W pierwszej kolejności należy wytrasować ułożenie profili CD 60 które uzależnione są od podziału paneli oraz rozstawu urządzeń w przestrzeni międzysufitowej. Podkonstrukcję należy wykonać z profili CD 60 w rozstawie maksymalnym co 70 cm przymocowanych do systemowego noniusza obrotowego. Konstrukcja podwieszona z profili CD 60 stężona jest prostopadle profilami AluLink. Rozstaw profili uzależniony jest od podziału paneli.

rys-7

Montaż podkonstrukcji na ścianach

Podkonstrukcję z listew stosuje się dla wyrównania płaszczyzny ścian bazowych, wyprowadzenia geometrii pomieszczeń i uzyskania przestrzeni dla wełny mineralnej.

Montaż rozpoczyna się od dokładnego wytrasowania ułożenia listew pionowych podkonstrukcji. Rozmieszczenie podkonstrukcji jest ściśle uzależnione od podziału paneli. Podkonstrukcję wykonuje się z listew ustawionych pionowo w rozstawie maksymalnym 60 cm przymocowanych do ściany kołkami uzależnionymi od typu ściany za pośrednictwem wsporników ES

Podczas wykonywania konstrukcji ściennej wyższej niż 5 m stosuje się stężenia poziome z listew w rozstawie nie większym niż jedna szt stężenia na każde 3 m wysokości podkonstrukcji.

Podstawę paneli może stanowić płyta MDF lub – w przypadku zwiększonych wymogów akustycznych i przeciwpożarowych – płyta składająca się z mieszanki gipsu oraz włókien celulozowych, które zapewniają klasę reakcji na ogień B-s1, zgodnie z normą EN 13501-1, gdzie symbol B-s1, d0 oznacza:

- B Panele niezapalne

- s1 Panele wydzielają nieznaczną ilość dymu

Panele nie wytwarzają płonących kapiących drobin

Okładziny Solo spełniają wysokie wymagania ochrony przeciwpożarowej, znajdując zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej.

Akustyka stanowi jeden z kluczowych czynników, które należy uwzględnić przy projektowaniu wnętrz. Oferowane przez nas panele poza funkcją dekoracyjną pełnią również funkcję akustyczną.

Osiągnięcie wymaganych właściwości akustycznych zapewnia szeroki wybór wzorów perforacji. Panele w zależności od kształtu oraz stopnia przezierności posiadają różne klasy absorpcji.

W celu uzyskania satysfakcjonujących wyników akustycznych za panelem perforowanym umieszczana jest flizelina, warstwa wełny mineralnej oraz pustka powietrzna.

Starając się sprostać wymaganiom naszych klientów oferujemy również możliwość realizacji wzorów perforacji na podstawie otrzymanych rysunków lub sugestii.

Firma Glastik, wiodący producent okładzin wewnętrznych w krajach bałtyckich, oferuje usługę projektowania, produkcji oraz montażu systemów sufitowych i ściennych wykończonych naturalną okleiną lub laminatem.

Panele Glastik to najwyższa jakość w przystępnej cenie.

Firma największy nacisk kładzie na precyzję, indywidualne podejście do każdego projektu, zrozumienie i kreatywność. Glastik to gwarancja pełnego cyklu rozwoju produktu - od projektu i badań laboratoryjnych poprzez dobór materiałów aż po montaż. Szeroka gama wykończeń powierzchni, kolorów, materiałów, wzorów perforacji oraz możliwość doboru form oraz wymiarów tworzą unikalne projekty rozwiązań przestrzennych.

Razem jesteśmy w stanie zrealizować wszystkie Twoje pomysły, efektywnie oraz w wysokiej jakości!