PRODUKTY CELL

Produkt o imponującym potencjale adaptacyjnym.

Dzięki dużej różnorodności odmian (tj. SOFTCELL, HARDECELL, CLASSICCELL i VARIOCELL) stanowi znakomite rozwiązanie dla nowoczesnych projektów pomieszczeń sanitarnych. System CELL został wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami tj. Design award 2007 oraz iF product design award 2008. Nominowano go także w 2008 r. do nagrody za najlepszy projekt w Niemczech. Jednocześnie TÜV przyznał mu certyfikat jakości konstrukcji ze znakiem GS (sprawdzone bezpieczeństwo).

Projektanci i architekci mogą dopasować i wzbogacić wygląd kabin CELL przy użyciu specjalnie opracowanej kolekcji metalowych powierzchni. Możliwy jest szeroki wybór elementów wykończeniowych, począwszy od specjalnych powierzchni aluminiowych, poprzez stalowe, po powierzchnie ze stali nierdzewnej dostępne w kilku wariantach struktur.

Obszary zastosowań: przemysł i handel, administracja, budynki organów władzy i użyteczności publicznej, uczelnie, muzea, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, uzdrowiska, hotele, restauracje, kempingi, stadiony, parki rozrywki.

Wszystkie produkty CELL opisane są w zakladkach poniżej:

Nagrody i certyfikaty:

DesignpreisBRD_2009   gold_aw08_g_sRGB_web  rdda_win07_groß   TuvAby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu CELL:

Aby poznać wszystkie produkty proszę kliknąć w zakładki poniżej:

    CLASSICCELL
  SOFTCELL

  HARDCELL

  VARIOCELL

  Gładkie powierzchnie

  Prosta forma i przejrzystość projektu! Ponadczasowo elegancki, o prostej linii i gładkiej powierzchni. Prawdziwy klasyk wśród naszych produktów! Drzwi przylgowe bez widocznych profili, kryte krawędzie i widoczne nogi podporowe tworzą wyrafinowany design, dający wrażenie kabiny zawieszonej tuż nad ziemią. Z kolei szeroki wybór powierzchni metalowych umożliwia dostosowanie projektu pomieszczenia sanitarnego do indywidualnych potrzeb.

  Dodatkowe udogodnienie stanowi możliwość uzyskania kabiny z efektem gładkiej powierzchni ściany frontowej. Nie licząc klamek, oraz zawiasów fronty nie posiadają żadnych wystających elementów.

  W specjalnych przypadkach pojedynczych kabin lub narożnych rozwiązań wolnostojących prostokątny stabilizator umieszczony jest w klasycznym układzie nad frontem kabiny.

  Naturalne zakrzywienia

  Estetyka w czystej postaci! Dzięki inspiracji naturalnymi modelami softcell gwarantuje wrażenie/poczucie przestrzeni w publicznych węzłach pomieszczeniach sanitarnych. Powierzchnia Powierzchnie z reguły projektowana projektowane w z identycznych gładkich płytach elementów – tutaj nabierają charakterystycznego designu. Elementy techniczne systemu tj. nogi podporowe i główne poręcze są celowo zasłonięte, a tym samym wpisują się w nowy wizualny trend.

  Wygląd kabin może być dostosowany do indywidualnych potrzeb poprzez dobór powierzchni metalowych. Możliwości dostępne dla klientów oraz architektów są ogromneolbrzymie. Dysponujemy materiałami wykończeniowymi od aluminium do poprzez stali powlekanej powlekaną oraz do różnorodnych strukturyzowanych powierzchni ze stali nierdzewnej.

  Softcell otrzymał nagrodę Design 2007 reddot.

  Silna struktura, wielowymiarowy projekt

  Jedyny w swoim rodzaju! Innowacyjny projekt hardcell inspirowany jest naturą a dokladniejdokładniej wzoruje się na strukturze komórek plastra miodu. Oryginalna konstrukcja jest szczególnie wyraźna w elementach przednich, które są niesymetrycznie składane.

  Niewątpliwe wrażenie wynika z naprzemiennych szerokich i wąskich paneli przednich. Odważne i zdecydowane kontury Hardcell dodają charakterystyczny styl do toalet publicznych. Unikalne panele o grubości 42 mm, wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium lub stali powlekanej, wzmacniają efekt wizualny.

  Hardcell otrzymał nagrodę Design 2007 Reddot.

  Perfekcyjnie dopasowanie

  Wyróżnij się dzięki zastosowaniu bezkonkurencyjnych w zakresie różnorodności oferowanych zestawień prefabrykowanych struktur!

  Dodatkowo w 30 mm kompozycie wykończonym aluminium lub stalą, wkomponowana jest specjalna warstwa absorbująca dźwięki.

  Wzmacniające aluminiowane wstawki bezpiecznie i trwale wzmacniają łączniki i armaturę.

  Wysoka jakość i atrakcyjne profile aluminiowe gwarantują stabilność i są dostępne w różnych kolorach od anodowanej satyny do aluminium malowanego proszkowo.

  Oprócz tradycyjnego pokrętła pochwytu i ręcznego systemu blokowania KEMMLIT prezentuje uchwyt z wbudowanym systemem blokującymzamkiem do WC i czerwono-białym wyświetlaczem LED (wyłącznie dla kabin CELL).

  Działanie uchwytu LED:

  Uchwyt LED - dzialanie

  Dostępne rozmiary uchwytu LED:

  Uchwyt LED - rozmiary

  Innowacyjny uchwyt wykonany jest z anodowanego aluminium i dostępny jest w czterech różnych długościachrozmiarach. Całkowita długość uchwytu Small wynosi 430 mm, Medium 1165 mm, Large 1300 mm i XLarge 1565 mm.

  W mechanizm blokujący wbudowany jest dodatkowo awaryjny system odblokowujący w postaci metalowego czworokąta na zewnątrz kabiny. Elektroniczny wyświetlacz LED jest zintegrowany z uchwytem, zastępując całkowicie tradycyjną czerwono-białą konfigurację.

  Sygnał „Zajęte” połączony jest z mechanizmem blokującym wewnątrz kabiny i sygnalizowany jest na zewnątrz za pomocą czerwonej diody wyświetlacza LED. Pozostaje ona nieoświetlona jeżeli kabina jest wolna. Mechanizm zasilany jest przez płaski akumulator zainstalowany wewnątrz w górnej części drzwi. Przy standardowym użytkowaniu bateria ma żywotność ponad rok i może być wymieniana samodzielnie.

  Idealne dopasowanie

  Przegrody pisuarowe są idealnie dopasowane do projektu pozostałych urządzeń sanitarnych. W ich konstrukcji, nie licząc higieny, najważniejsze jest zapewnienie użytkownikom prywatności. Na życzenie klienta materiał i kolorystyka są dopasowywane do układu pomieszczenia i zabudowy. Oprócz standardowego standardowej przegrody pisuaru pisuarowej o rozmiarze 435mm x 825mm istnieje możliwość zamontowania pisuaru o specjalnych szerokościach i wysokościach, bez również z dodatkowym wsparcia wsparciem na dole przegrody.