SHILUVIT by ORANIT

SYSTEM DREWNIANYCH SUFITÓW PODWIESZANYCH SHILUVIT

Listwowy system drewnianych okładzin ściennych i sufitów podwieszanych.

Firma Oranit powstała w 1985 roku jako niewielka rodzinna pracownia stolarska. Dziś jest wiodącym producentem drewnianych sufitów podwieszanych. Produkty Oranit doskonale nadają się do zastosowania zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Przezierna struktura paneli pozwala projektantom i akustykom w łatwy sposób poprawić akustykę wnętrz, dając możliwość łatwego określenia poziomu absorpcji dźwięku.

Firma Oranit ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zastosowań zewnętrznych, jak również w pomieszczeniach basenowych. W obu przypadkach elementy sufitowe zabezpieczane są przeciw działaniu środowiska o podwyższonej wilgotności. Dla takich projektów wszystkie krawędzie panela pokrywane są specjalnym lakierem by uniemożliwić penetrację wilgoci wgłąb drewna.

Jakość jest ściśle kontrolowana na wszystkich etapach produkcji. Kontrola jakości firmy Oranit jest zgodna z ISO 9001-2000. Oranit jest regularnie kontrolowany przez izraelskie służby kontroli jakości.

Kontrola jest wykonywana dla wszystkich procesów produkcji:

• Produkcja wyrobów z drewna litego.

• Produkcja sufitów z drewna litego.

• Impregnacja przeciwogniowa.

• Zabezpieczenie ognioodporne.

Nagrody i certyfikaty:

IQNET  ISO 9001  Cradle to cradle   PEFC  

GALERIA SHILUVIT by ORANIT:

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu SHILUVIT:

Aby poznać wszystkie produkty proszę kliknąć w zakładki poniżej:

  Elegancka alternatywa

  Nowoczesne projektowanie sufitów z czystego drewna w wysokiej technologii. Nieskończone możliwości projektanta: wymiary ostrzy, przestrzenie, gatunki drewna i kolory.

  Łatwa instalacja na ruszcie sufitowym T24 lub T15 tworzy eleganckie powierzchnie. Nie są wymagane specjalne narzędzia! Może być łatwo demontowalne.

  Montaż systemu ściennego:

  Montaz systemu sciennego

  Montaż systemu sufitowego:

  Montaz systemu sufitowego

  Oprawy oświetlenia i nawiewniki dają się łatwo zintegrować z systemem.

  Montaz systemu sufitowego

  Dane techniczne:

  Standardowa szerokość - 600 mm

  Standardowa długość - 600/1200/1800 mm

  Waga - 8-10 kg/m²

  Inteligentne, elastyczne i wszechstronne rozwiązania.

  Można stworzyć "Falę" lub zaokrąglone kształty precyzyjnie w określonym promieniu. Instalacja jest wciąż bardzo prosta dzięki wykorzystaniu wygiętych T profili. Dostępność do przestrzeni ponad sufitowej jest również łatwa w stałych sufitach liniowych, gdyż każdy panel jest demontowalny. Waga – 10-13 kg/m²

  Montaż systemu sufitowego:

  Montaz systemu sufitowego

  Opracowaliśmy unikalny, łatwy w stosowaniu system paneli korytarzowych.

  Panele mogą być montowane na kątownikach zamocowanych do ścian korytarza oraz poprzeczkach typu T między panelami, utrzymujących prostoliniowość.

  Montaz systemu sufitowego

  Mamy kilka standardowych gatunków drewna. Na życzenie możemy oferować inne gatunki. Jeśli projektant jest zainteresowany egzotycznym gatunkiem drewna zalecamy stosowanie imitacji, ze względu na niższą cenę i aspekt środowiskowy.

  Imitacja może być wykonana poprzez impregnację żółtej sosny amerykańskiej lub topoli. W ten sposób zarówno kolor jak i faktura drewna będą bardzo zbliżone do oryginału.

  Deklaracja środowiskowa

  Naszym celem jest stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska i pozyskiwanie materiałów oraz zakup drewna tylko z kontrolowanej plantacji drzew. Na życzenie importujemy drewno z tartaków posiadających certyfikat PEFC.

  Kolory bejc:

  Firma Oranit posiada własną linię natryskową do wykończenia powierzchni. Możemy polakierować sufity bezbarwnym lakierem lub wybarwić na żądany kolor.

  Typy lakierów i barwników:

  Używamy barwników wyłącznie na bazie wody ! Oznacza to, że są one całkowicie przyjazne dla środowiska, bezwonne, niepalne, nie zawierają poliuretanu i rozcieńczalników.

  Zastosowanie zewnętrzne:

  W przypadku zastosowania naszych materiałów na zewnątrz, do substancji powłokowej dodawany jest specjalny składnik. Zabezpiecza on sufity zamontowane na zewnątrz lub nad basenami. Oczywiście impregnacja wygląda różnie w zależności od gatunku drewna. Poniżej kilka przykładów kolorów na kilku gatunkach drewna.