Troldtekt® A2

TROLDTEKT® A2

Sufity akustyczne i panele ścienne Troldtekt wytwarzane są ze 100% naturalnych materiałów jakimi są drewno i cement. Ich połączenie tworzy unikalne absorbujące dźwięk właściwości, zapewniając dobrą akustykę w każdym pomieszczeniu. Materiał posiada naturalną odporność i bez najmniejszych problemów może być stosowany w wilgotnym środowisku, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę przeciwpożarową. Troldtekt jest produktem naturalnym z udokumentowaną trwałością przez cały cykl jego użytkowania.

Panele Troldtekt dostępne są w dużej ilości wariantów, które różnią się między sobą strukturą powierzchni, krawędziami, kolorem i grubością. Nasze rozwiązanie daje również możliwość zintegrowania na przykład głośników z naszymi panelami sufitowymi lub ściennymi. W ramach oferty Troldtekt dostępne jest również specjalnie zaprojektowane oświetlenie, elementy dekoracyjne oraz szeroka gama akcesoriów.

Troldtekt® A2

Troldtekt-acoustic-panel_300px_1 

Panele Troldtekt A2 stanowią niepalne jednowarstwowe płyty akustyczne w gamie produktów Troldtekt. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o zaostrzonych przepisach bezpieczeństwa pożarowego, takich jak drogi ewakuacji.

Troldtekt A2 posiada znak CE, spełnia ponadto normy ochrony przeciwpożarowej A2-s1, d0.

Niepalność paneli Troldtekt A2 został osiągnięta dzięki zastosowaniu specjalnego cementu bez żadnych toksycznych dodatków ognioodpornych.

Podobnie jak w przypadku standardowyc paneli akustycznych Troldtekt, panele Troldtekt A2 również osiągnęły kategorię srebrną certyfikacji Cradle to Cradle, gdyż nie zawierają żadnych szkodliwych substancji dzięki czemu mogą zostać poddane naturalnej utylizacji..

Zastosowanie specjalnego cementu zamiast dodatków ognioodpornych jest wielką zaletą paneli Troldtekt A2, które z zewnątrz wyglądają niemal identycznie jak klasyczne panele Troldtekt. Dzięki temu te dwa rodzaje paneli mogą być łączone i instalowane w tym samym budynku, bez uszczerbku dla estetyki i akustyki pomieszczeń – panele Troldtekt A2 posiadają identyczny współczynnik pochłaniania dźwięku jak standardowe panele Troldtekt (do αw = 1,0!).

Ponadto panele Troldtekt A2 lżejsze, co oznacza ich łatwiejszą obsługę w porównaniu do podobnych płyt o tej samej charakterystyche przeciwpożarowej.

Troldtekt A2 jest dostępny w następujących wymiarach:

Grubość[mm]25
Szerokość[mm]600
Długość[mm]600 / 1200 / 2000 / 2400
Waga[kg/m2]11,0

Nagrody i certyfikaty:

Troldtekt_Wood-Wool-Award-2015_logo  Troldtekt_C2C-logo_200px  Troldtekt_FSC-logo_UK   Troldtekt_PEFC logo_118px  Troldtekt_Indoor-climate-label_150px   Troldtekt_M1 logo_150px

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu TROLDTEKT:

GALERIA TROLDTEKT:

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu TROLDTEKT:

Struktura powierzchni płyt akustycznych Troldtekt jest określana przez szerokość włókien drzewnych (wełna drzewna). Produkty Troldtekt są dostępne w czterech wariantach struktur:

Extreme fine (0,5 mm)Ultrafine (1 mm)Fine (1,5 mm)Coarse (3 mm)
troldtekt_extreme_structure_220pxtroldtekt_ultrafine_structure_220pxtroldtekt_fine_structure_220pxtroldtekt_coarse_structure_220px

Troldtekt jest dostępny w postaci całkowicie naturalnych, jak również lakierowanych paneli. Panele akustyczne składają się z wełny drzewnej utwardzonych białym lub szarym cementem portlandzkim. W zależności, który cement wybierzemy otrzymamy dwa kolory podstawowe: naturalne drewno (natural wood) i naturalną szarość (natural grey). Panele Troldtekt nie wymagają dalszej obróbki powierzchni, ale mogą być malowane farbą na bazie wody w następujących standardowych kolorach: biały 101, szary 202, antracyt 208, czarny 207 i czerwony 210. Na życzenie klienta, panele Troldtekt mogą być pomalowane we wszystkich kolorach, zgodnych z paletami NCS i RAL.

Naturalne drewnoNaturalna szarość
Troldtekt_Natural-wood_182pxTroldtekt_Natural-grey_182px
Biały 101Szary 202Antracyt 208Czarny 207Kolory na życzenie
Troldtekt_white-painted_182pxTroldtekt_grey-202_182pxTroldtekt_grey-208_182pxTroldtekt_black-207_182pxTroldtekt_orange_182px

Troldtekt to panele z wełny drzewnej połączone poprzez zastosowanie cementu, wykonane wykonane z wykorzystaniem naturalnych właściwości drewna i cementu.

Pomysł na panele akustyczne Troldtekt jest tak prosty jak ich wykonanie. Technologia ta jest stosowana od 1935 roku. Dzięki połączeniu drewna i cementu powstają cementowo łączone panele z wełny drzewnej, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością cementu i naturalnymi właściwościami drewna. Rezultatem jest przyjazny dla zdrowia materiał o wielu naturalnych właściwościach.

Drewno

Troldtekt_wood-shavings_300px 

Przy produkcji paneli Troldtekt wykorzystywany jest świerk z norweskich lasów. Duńskie drewno jest surowcem odnawialnym, drzew wyciętych jest nie więcej niż nowo zasadzonych. Drewno jest surowcem neutralnym dla środowiska. W trakcie wzrostu drzewa absorbują tyle dwutlenku węgla, ile zostanie go wyemitowanego do atmosfery w trakcie obróbki, wycinki i transportu. Wykorzystujemy tylko certyfikowane drewno, którego pochodzenie może być sprawdzone. W 2009 roku Troldtekt zdobył certyfikat PEFC, potwierdzony certyfikatem FSC z 2013 roku.

Cement

Troldtekt_cement_300px 

Przy produkcji paneli Troldtekt wykorzystywany jest cement firmy Aalborg Portland A/S, która wydobywa surowce z duńskich pokładów, z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Kreda i piasek to kluczowe składniki cementu portlandzkiego. Zarówno kreda jak i piasek wydobywane są w Danii. Wydobycie piasku przyczynia się do pogłębiania i utrzymania żeglowności kanałów. Aalborg Portland posiada certyfikat ISO 14001 oraz europejski certyfikat EMAS.

Wełna drzewna

Troldtekt-acoustic-panel_300px 

Cementowo łączone panele z wełny drzewnej, wykorzystywane do akustycznej izolacji ścian i sufitów, produkowane są w fabryce w Troldhede w Danii. Seria rozwiązań akustycznych Troldtekt obejmuje produkty: Troldtekt, Troldtekt Plus, panele Troldtekt A2 oraz szeroką gamę akcesoriów. Wszystkie panele Troldtekt posiadają te same właściwości oraz wygląd.

Wybierając odpowiednie wykończenie krawędzi, możliwe jest otrzymanie pożądanego estetycznego wystroju wnętrz.

Poniżej przedstawiamy przykłady możliwych do wykonania krawędzi oferowanych przez Troldtekt.

K0K5K11K0-NK5-N
Troldtekt_edge_K0 Troldtekt_edge_K5 Troldtekt_edge_K11 Troldtekt_edge_K0N Troldtekt_edge_K5N
K11-NK0-SK0-FSK5-FK5-FU
Troldtekt_edge_K11N Troldtekt_edge_K0S Troldtekt_edge_K0FS Troldtekt_edge_K5F Troldtekt_edge_K5FU
K5-FNK5-FPK5-FSK5-V
Troldtekt_edge_K5FN Troldtekt_edge_K5FP Troldtekt_edge_K5FS Troldtekt_edge_K5v