Troldtekt® montaż

MONTAŻ

Aby upewnić się, że rezultat końcowy jest zgodny z oczekiwaniami, ważne jest, aby panele Troldtekt były przechowywane w sposób prawidłowy i aby montaż odbywał się zgodnie z naszą instrukcją.

Przechowywanie i aklimatyzacja

Troldtekt_Outdoor-storage_300px  Troldtekt_Storage_300px 

Jeśli panele Troldtekt przechowywane są w pomieszczeniu, należy usunąć z paneli opakowanie. W przeciwnym razie proces kondensacji mógłby się tworzyć wewnątrz opakowania. Należy dołożyć wszelkich starań, aby chronić przechowywane panele Troldtekt przed wilgocią, bezpośrednim wpływem ciepła i pyłem.

Troldtekt to naturalny materiał składający się w około 50% z drewna, co powoduje iż panele „pracują” w celu uzyskania temperatury jak i poziomu wilgoci zgodnych z otoczeniem, w którym się znajdują. Montaż paneli Troldtekt nie powinien rozpoczynać się zanim budynek nie zostanie ukończony ani przed włączeniem ogrzewania.

Panele Troldtekt zawsze zostają poddane procesowi suszenia przed opuszczeniem fabryki w Troldhede, lecz podczas transportu lub przechowywania, panele mogą ponownie wchłonąć wilgoć. W przypadku montażu paneli Troldtekt bez wcześniejszej aklimatyzacji, istnieje ryzyko, że panele mogą skurczyć się po ich zainstalowaniu, tworząc jednocześnie małe rysy na powierzchni.

Montaż

Panele Troldtekt montowane są bezpośrednio na drewnianych listwach na ścianach i sufitach lub przy użyciu specjalnych profili jako sufity podwieszane.

Seria produktów Troldtekt obejmuje specjalnie zaprojektowane śruby, uchwyty oraz system profili do sufitów podwieszanych, z ukrytymi lub widocznymi profilami.

Śruby Troldtekt

Śruby zostały specjalnie zaprojektowane do montażu paneli Troldtekt. Nasza oferta obejmuje śruby krzyżakowe (PH 2) oraz gwiazdkowe (Torx). Śruby Troldtekt są galwanicznie ocynkowane oraz pokryte powłoką w kolorach, odpowiadających barwom paneli Troldtekt. W przypadku specjalnej kolorystyki paneli, zapewniamy śruby w tych samych barwach.

Struktura główek śrub Troldtekt jest podobna do struktury paneli. Czyni to nasze śruby mniej widocznymi na powierzchni ścian i sufitów.

Troldtekt_structure-screw

Troldtekt_structure-screw_structure

Troldtekt_screws-for-wood

Śruba Troldtekt do drewna i stali (PH 2) Struktura śruby Troldtekt (w powiększeniu) Śruba Troldtekt z podkładką o średnicy 13 mm do drewna (TORX)

Uchwyty Troldtekt KN

Uchwyty Troldtekt KN zostały specjalnie zaprojektowane do montażu paneli sufitowych. Specjalne uchwyty umożliwiają montaż, dzięki któremu śruby są niewidoczne na powierzchni sufitów. Śruby widoczne są jedynie w przypadku montażu paneli akustycznych na ścianach.

Troldtekt_KN-brackets_320px

Instrukcje montażu

Aby być pewnym osiągnięcia na koniec pożądanego efektu, ważne jest, aby postępować zgodnie z naszymi instrukcjami instalacji podczas montażu sufitu Troldtekt.

Galeria Troldtekt®:

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu TROLDTEKT: