Troldtekt® Plus

TROLDTEKT® PLUS

Sufity akustyczne i panele ścienne Troldtekt wytwarzane są ze 100% naturalnych materiałów jakimi są drewno i cement. Ich połączenie tworzy unikalne absorbujące dźwięk właściwości, zapewniając dobrą akustykę w każdym pomieszczeniu. Materiał posiada naturalną odporność i bez najmniejszych problemów może być stosowany w wilgotnym środowisku, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę przeciwpożarową. Troldtekt jest produktem naturalnym z udokumentowaną trwałością przez cały cykl jego użytkowania.

Panele Troldtekt dostępne są w dużej ilości wariantów, które różnią się między sobą strukturą powierzchni, krawędziami, kolorem i grubością. Nasze rozwiązanie daje również możliwość zintegrowania na przykład głośników z naszymi panelami sufitowymi lub ściennymi. W ramach oferty Troldtekt dostępne jest również specjalnie zaprojektowane oświetlenie, elementy dekoracyjne oraz szeroka gama akcesoriów.

Troldtekt® Plus

Troldtekt-Plus_300x150px 

Troldtekt Plus - wełna mineralna

Troldtekt-Plus_Stratocell_300x150px.jpg 

Troldtekt Plus - Stratocell

Dwuwarstwowa płyta akustyczna z serii Troldtekt Plus składa się z klasycznego panelu Troldtekt i laminowanej warstwy podkładowej z materiału dźwiękochłonnego. Troldtekt Plus jest dostępny w dwóch wariantach - z warstwą podkładową ze szczelnej wełny mineralnej lub ze Stratocellu, który wykonany jest z polietylenu certyfikowanego przez DICL (Danish Indoor Climate Labelling). Pod względem reakcji na ogień, panele akustyczne Troldtekt spełniają wysokie wymagania przeciwpożarowe zapewniając klasę reakcji na ogień produktu finalnego B-s1, d0.

Warstwa podkładowa jest cięta na wymiar i odsunięta od krawędzi panelu tak, aby znajdować się pomiędzy profilami lub listwami ze sklejki. Troldtekt Plus umożliwia montaż jednocześnie sufitu akustycznego i warstwy podkładowej oszczędzając czas. Panele akustyczne Troldtekt Plus są idealne przy renowacji istniejących sufitów oraz podwieszanych wysp akustycznych.

Rozwiązanie Troldtekt Plus pozwala oszczędzać przestrzeń, a dodatkowo minimalizując grubość do do 47 mm, można osiągnąć prawie takie same właściwości pochłaniania dźwięku jak z sufitem podwieszanym Troldtekt i oddzielną warstwą z wełny mineralnej.

Troldtekt Plus z warstwą podkładową Stratocell doskonale sprawdza się szczególnie przy montażu bezpośrednio na suficie i ścianach, oferując znakomite właściwości pochłaniania dźwięku.

Troldtekt-Plus_Installation height_400px_UK 

Konstrukcja: 43 mm Troldtekt Plus (25 mm Troldtekt + 18 mm wełna mineralna) montowane na listwach ze sklejki grubości 22 mm. Całkowita grubość wynosi jedynie 47 mm.

Z Troldtekt Plus można osiągnąć prawie takie same wartości pochłaniania dźwięku, jak z klasycznym sufitem podwieszanym Troldtekt z dodatkową warstwą wełny mineralnej za panelem, osiągając jednocześnie mniejszą całkowitą grubość warstwy sufitu.

Troldtekt Plus jest idealnym rozwiązaniem dla sufitów demontowalnych, w których robotnicy mogą wymagać późniejszego dostępu do instalacji nad sufitem. W systemach takich jak Troldtekt stosując profile T35 dla wersji z konstrukcją widoczną lub ukrytą, wystarczy delikatnie podnieść panel akustyczny do kontroli i konserwacji instalacji nad sufitem.

Troldtekt Plus dostępny jest z warstwą wełny mineralnej grubości 18 mm lub 40 mm na odwrocie:

Grubość[mm]43 (25+18)
53 (35+18)
65 (25+40)
75 (35+40)
Szerokość[mm]600
Długość[mm]600 / 1200 / 2400
Waga[kg/m2]11,0 (43 mm)
13,3 (53 mm)
12,5 (65 mm)
14,8 (75 mm)

Troldtekt Plus-Stratocell dostępny jest z warstwą wełny mineralnej grubości 20 mm lub 40 mm na odwrocie:

Grubość[mm]45 (25+20)
55 (35+20)
65 (25+40)
75 (35+40)
Szerokość[mm]600
Długość[mm]600 / 1200 / 2400
Waga[kg/m2]10,2 (45 mm)
12,5 (55 mm)
10,7 (65 mm)
13,0 (75 mm)

Nagrody i certyfikaty:

Troldtekt_Wood-Wool-Award-2015_logo  Troldtekt_C2C-logo_200px  Troldtekt_FSC-logo_UK   Troldtekt_PEFC logo_118px  Troldtekt_Indoor-climate-label_150px   Troldtekt_M1 logo_150px

GALERIA TROLDTEKT:

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu TROLDTEKT:

Struktura powierzchni płyt akustycznych Troldtekt jest określana przez szerokość włókien drzewnych (wełna drzewna). Produkty Troldtekt są dostępne w czterech wariantach struktur:

Extreme fine (0,5 mm)Ultrafine (1 mm)Fine (1,5 mm)Coarse (3 mm)
troldtekt_extreme_structure_220pxtroldtekt_ultrafine_structure_220pxtroldtekt_fine_structure_220pxtroldtekt_coarse_structure_220px

Troldtekt jest dostępny w postaci całkowicie naturalnych, jak również lakierowanych paneli. Panele akustyczne składają się z wełny drzewnej utwardzonych białym lub szarym cementem portlandzkim. W zależności, który cement wybierzemy otrzymamy dwa kolory podstawowe: naturalne drewno (natural wood) i naturalną szarość (natural grey). Panele Troldtekt nie wymagają dalszej obróbki powierzchni, ale mogą być malowane farbą na bazie wody w następujących standardowych kolorach: biały 101, szary 202, antracyt 208, czarny 207 i czerwony 210. Na życzenie klienta, panele Troldtekt mogą być pomalowane we wszystkich kolorach, zgodnych z paletami NCS i RAL.

Naturalne drewnoNaturalna szarość
Troldtekt_Natural-wood_182pxTroldtekt_Natural-grey_182px
Biały 101Szary 202Antracyt 208Czarny 207Kolory na życzenie
Troldtekt_white-painted_182pxTroldtekt_grey-202_182pxTroldtekt_grey-208_182pxTroldtekt_black-207_182pxTroldtekt_orange_182px

Troldtekt to panele z wełny drzewnej połączone poprzez zastosowanie cementu, wykonane wykonane z wykorzystaniem naturalnych właściwości drewna i cementu.

Pomysł na panele akustyczne Troldtekt jest tak prosty jak ich wykonanie. Technologia ta jest stosowana od 1935 roku. Dzięki połączeniu drewna i cementu powstają cementowo łączone panele z wełny drzewnej, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością cementu i naturalnymi właściwościami drewna. Rezultatem jest przyjazny dla zdrowia materiał o wielu naturalnych właściwościach.

Drewno

Troldtekt_wood-shavings_300px 

Przy produkcji paneli Troldtekt wykorzystywany jest świerk z norweskich lasów. Duńskie drewno jest surowcem odnawialnym, drzew wyciętych jest nie więcej niż nowo zasadzonych. Drewno jest surowcem neutralnym dla środowiska. W trakcie wzrostu drzewa absorbują tyle dwutlenku węgla, ile zostanie go wyemitowanego do atmosfery w trakcie obróbki, wycinki i transportu. Wykorzystujemy tylko certyfikowane drewno, którego pochodzenie może być sprawdzone. W 2009 roku Troldtekt zdobył certyfikat PEFC, potwierdzony certyfikatem FSC z 2013 roku.

Cement

Troldtekt_cement_300px 

Przy produkcji paneli Troldtekt wykorzystywany jest cement firmy Aalborg Portland A/S, która wydobywa surowce z duńskich pokładów, z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Kreda i piasek to kluczowe składniki cementu portlandzkiego. Zarówno kreda jak i piasek wydobywane są w Danii. Wydobycie piasku przyczynia się do pogłębiania i utrzymania żeglowności kanałów. Aalborg Portland posiada certyfikat ISO 14001 oraz europejski certyfikat EMAS.

Wełna drzewna

Troldtekt-acoustic-panel_300px 

Cementowo łączone panele z wełny drzewnej, wykorzystywane do akustycznej izolacji ścian i sufitów, produkowane są w fabryce w Troldhede w Danii. Seria rozwiązań akustycznych Troldtekt obejmuje produkty: Troldtekt, Troldtekt Plus, panele Troldtekt A2 oraz szeroką gamę akcesoriów. Wszystkie panele Troldtekt posiadają te same właściwości oraz wygląd.

Wybierając odpowiednie wykończenie krawędzi, możliwe jest otrzymanie pożądanego estetycznego wystroju wnętrz.

Poniżej przedstawiamy przykłady możliwych do wykonania krawędzi oferowanych przez Troldtekt.

K0K5K11K0-NK5-N
Troldtekt_edge_K0 Troldtekt_edge_K5 Troldtekt_edge_K11 Troldtekt_edge_K0N Troldtekt_edge_K5N
K11-NK0-SK0-FSK5-FK5-FU
Troldtekt_edge_K11N Troldtekt_edge_K0S Troldtekt_edge_K0FS Troldtekt_edge_K5F Troldtekt_edge_K5FU
K5-FNK5-FPK5-FSK5-V
Troldtekt_edge_K5FN Troldtekt_edge_K5FP Troldtekt_edge_K5FS Troldtekt_edge_K5v