Troldtekt® ochrona środowiska

OCHRONA ŚRODOWISKA

Większość ludzi spędza znaczną część swojego życia wewnątrz budynków, duża część tego czasu przypada na pracę. Jest więc niezwykle ważne, aby budynki charakteryzowały się dobrym klimatem wewnętrznym, który nie będzie powodował w nas irytacji oraz nie będzie miał negatywnego wpływu na nasze zdrowie i zdolność do pracy.

Wiele czynników ma na nas wpływ - jakość powietrza, wilgotność, temperatura, oświetlenie, dym papierosowy, hałas itp. Symptomy złego klimatu wewnętrznego to chrypa, wysypka, ból głowy czy nudności.

Cradle to Cradle

Troldtekt uzyskał certyfikat Cradle to Cradle w kategorii srebrnej. Certyfikacja obejmuje pełną gamę paneli akustycznych Troldtekt w kolorach: naturalne drewno, naturalna szarość oraz malowane farbą na bazie wody w kolorach standardowych: biały 101, szary 202, antracyt 208, czarny 207 i czerwień 210. Certyfikacja srebrna obejmuje również niepalne panele Troldtekt A2 panele i panele Troldtekt agro.

Certyfikat został przyznany w związku z brakiem szkodliwych substancji, a zatem panele mogą być kompostowane i zwrócone do natury jako środki poprawiające właściwości gleby.

Troldtekt_C2C-logo_200px 

Cykl życia produktu

Materiały, przetwarzanie, produkcja, transport, wykorzystanie i recykling. W całym cyklu życia produktu – od kołyski do kołyski (Cradle to Cradle) – Troldtekt skupia się na minimalizacji wpływu na środowisko produktów i optymalizacji zużycia zasobów i procesów, tak aby produkty uzyskały wartość dodatnią. Cykl życia produktu, który ma swoje ugruntowanie w zasadach Cradle to Cradle stanowi podstawę strategii biznesowej Troldtekt.

troldtekt_product_life_circle_300 

FSC® i PEFC™

Troldtekt posiada zarówno certyfikat PEFC™ jak i FSC®, które gwarantują, że drewno wykorzystywane do produkcji paneli akustycznych Troldtekt jest pozyskiwane w sposób legalny i pochodzi wyłącznie z lasów odnawialnych. Troldtekt uzyskał certyfikat PEFC w 2009 oraz FSC w 2013 roku.

Oba systemy certyfikacji pokrywają się pod wieloma względami, ale różnią się tym, że na niektórych rynkach preferowany jest jeden a na innych drugi. W celu zapewnienia swoim klientom swobodę wyboru oraz jak najdłuższą gwarancję trwałość – Troldtekt używa obu systemów certyfikacji.

Troldtekt_FSC-logo_UK  Troldtekt_PEFC logo_118px 

Zdrowy klimat wewnętrzny

Troldtekt posiada certyfikat najlepszego klimatu wewnętrznego, według klasyfikacji Danish Indoor Climate Labelling, co oznacza, że panele Troldtekt nie zawierają substancji alergicznych lub szkodliwych dla zdrowia. Potwierdza to również zdobycie brytyjskiej nagrody Allergy Friendly Product.

Panele Troldtekt zostały zaklasyfikowane do kategorii M1 przez Finnish Indoor Air Association and Building Information Foundation RTS. Klasyfikacja dzieli materiały budowlane na podstawie stopnia emisji, czyli ilości substancji emitowanych przez materiały do atmosfery.

Healthy_Climate_Logos 

Zrównoważone budownictwo

LEED, BREEAM i DGNB stanowią trzy wiodące systemy dobrowolnej certyfikacji w ramach zrównoważonego budownictwa. Ramboll Group udokumentowała obszary, w których Troldtekt może przyczynić się do uzyskania punktów w trzech kategoriach certyfikacji, takich jak koszt cyklu życia, klimat wewnątrz pomieszczeń i materiały.

troldtekt_leed_breeam_dgnb 

Środowiskowa Deklaracja Produktu (EPD)

Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) dla Troldtekt została przygotowana przez Duński Instytut Technologiczny (DTI), następnie zweryfikowana i sprawdzona przez norweską instytucję SINTEF Byggforsk / SINTEF Building and Infrastructure. Deklaracja EPD została zarejestrowana w norweskiej Fundacji EPD oraz w duńskiej EPD.

institute_bauen_epd_dk_no" 

Galeria Troldtekt®:

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o pobranie broszury oraz kart katalogowych systemu TROLDTEKT: