3D SOLO / QRD

Przestrzenne elementy akustyczne

Drugą co do wielkości grupę materiałów oferowanych przez firmę Glastik stanowią specjalistyczne ustroje akustyczne. Są one stosowane przede wszystkim w pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach akustycznych m.in. salach wykładowych, widowiskowych, koncertowych jak również kinowych. Ustroje pozwalają w zależności od usytuowania, doboru materiału oraz kształtu – na wzmacnianie lub tłumienie fal dźwiękowych, redukcję echa i zniekształcenia dźwięku. Zastosowanie ciekawych kształtów w połączeniu z szerokim wyborem wzorów powierzchni pozwala na uzyskanie niepowtarzalnych efektów nie tylko akustycznych ale i wizualnych.

Wszystkie elementy produkowane są indywidualnie, w zależności od przeznaczenia i pełnionej funkcji.

Dyfuzory akustyczne MLS oraz QRD

dyfuzory akustyczne

Dyfuzory dźwięku przestrzennego

dyfuzory dzwieku przestrzennego

Dyfuzory wave

dyfuzory waveDO POBRANIA

Oferujemy ponad 100 różnych typów wykończenia powierzchni w okleinie naturalnej oraz modyfikowanej a także laminowanej. Możliwość zastosowania krawędzi z litego drewna pozwala dodatkowo uzyskać wrażenie, że element jest w całości wykonany z drewna.

Okleiny naturalne

Będąc materiałem naturalnym, drewno posiada zróżnicowane usłojenie, kolory, a także odcienie. Jest to związane z wiekiem drzewa oraz środowiskiem, w którym występowało. Wymienione cechy stanowią wielki walor fornirów naturalnych, które nigdy nie przedstawiają jednorodnej powierzchni. Najpowszechniejszym sposobem wykończenia powierzchni paneli fornirowanych stanowi lakierowanie bezbarwne. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość bejcowania, pigmentowania lub też olejowania powierzchni.

*wybrane wzory fornirów

Okleiny modyfikowane

Jeżeli zamiarem projektanta jest uzyskanie wnętrza powtarzalnego, proponujemy zastosowanie fornirów modyfikowanych. Ich dobór pozwala uzyskać bardziej jednolity wzór oraz kolor powierzchni, a także większą odporność na zmiany spowodowane działaniem słońca. Panele pokryte fornirem modyfikowanym mogą osiągać maksymalnie długość 2400 mm.

*wybrane wzory fornirów

Podstawę paneli może stanowić płyta MDF lub – w przypadku zwiększonych wymogów akustycznych i przeciwpożarowych – płyta składająca się z mieszanki gipsu oraz włókien celulozowych, które zapewniają klasę reakcji na ogień B-s1, zgodnie z normą EN 13501-1, gdzie symbol B-s1, d0 oznacza:

- B Panele niezapalne

- s1 Panele wydzielają nieznaczną ilość dymu

Panele nie wytwarzają płonących kapiących drobin

Okładziny Solo spełniają wysokie wymagania ochrony przeciwpożarowej, znajdując zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej.

Powierzchnie produktów mogą być oklejane fornirem naturalnym lub modyfikowanym, laminatem, melaminą lub malowane w wielu kolorach zgodnie z paletą RAL od wersji matowej (stopień połysku 10) do błyszczącej (stopień połysku 50).

Panele dostępne są w różnych wymiarach, pełne lub perforowane. Podstawę paneli może stanowić płyta MDF lub – w przypadku zwiększonych wymogów akustycznych i przeciwpożarowych – płyta składająca się z mieszanki gipsu oraz włókien celulozowych, które zapewniają klasę reakcji na ogień B-s1, zgodnie z normą EN 13501-1.

A - długość paneli

B - szerokość paneli

Firma Glastik, wiodący producent okładzin wewnętrznych w krajach bałtyckich, oferuje usługę projektowania, produkcji oraz montażu systemów sufitowych i ściennych wykończonych naturalną okleiną lub laminatem.

Panele Glastik to najwyższa jakość w przystępnej cenie.

Firma największy nacisk kładzie na precyzję, indywidualne podejście do każdego projektu, zrozumienie i kreatywność. Glastik to gwarancja pełnego cyklu rozwoju produktu - od projektu i badań laboratoryjnych poprzez dobór materiałów aż po montaż. Szeroka gama wykończeń powierzchni, kolorów, materiałów, wzorów perforacji oraz możliwość doboru form oraz wymiarów tworzą unikalne projekty rozwiązań przestrzennych.

Razem jesteśmy w stanie zrealizować wszystkie Twoje pomysły, efektywnie oraz w wysokiej jakości!